Ohtlikud ained ja kemikaalid. Kemikaalide hoiukapikleebised / uksesildid. Hoiuruumide uksesildid/kleebised. Töökorraldus laboris.
Kollase-mustaga ohutusmärgised paigutatakse territooriumit piiravale aiale/väravale, hoone sissepääsu, toa või kappi ustele kus käideldakse ohtlikke aineid.
Punase-mustaga märgised pannakse pakenditele, kanistritele, tünnidele ja mahutitele, milles hoitakse ohtlikke kemikaale.
Meditsiiniliste jäätmete kleebiseid vaata siit.
Ohtlike veoste märgised ja adr märgised leiate siit.
GHS, CLP määrusega seonduvad kemikaalide ohupiktogrammid näidised, suurused ja määruse teksti vaata siit.
Ohtlikud ained ja kemikaalid
Kemikaalide pakendi ohutunnuste piktogrammide postrit vaata siit.
Kemikaalide ohupiktogrammide suuruseid vaata siit.
GHS, CLP pakendi kleebise mall.
GHS, CLP määrusega seonduvad kemikaalide ohupiktogrammide suurused olenevad pakendite mõõtudest (vaata siit).
LIITIUMI PATAREIDE JA AKUDE TÄHISTUSKLEEBISTE INFO LEIATE SIIT.
Plahvatusohtlik keskkond (ART108). Töötervishoiu ja tööohutuse nõuded töötamisel plahvatusohtlikus keskkonnas (Link RT-sse).
Plahvatusohtlikkeskkond
PLAHVATUSOHTLIKUS KESKKONNAS ASUVATE TÖÖKOHTADE KLASSIFIKATSIOON
- Tsoon 0 – Koht, kus tuleohtlike ainete ja õhu segust koosnev plahvatusohtlik keskkond esineb gaasi, auru või uduna alaliselt, pikka aega või sageli.
- Tsoon 1 – Koht, kus tuleohtlike ainete ja õhu segust koosnev plahvatusohtlik keskkond gaasi, auru või uduna võib, seadmete kasutamisel ettenähtud otstarbel ja parameetrite piires, tekkida juhuslikult.
- Tsoon 2 – Koht, kus tuleohtlike ainete ja õhu segust koosneva plahvatusohtliku keskkonna tekkimine gaasi, auru või uduna, seadmete kasutamisel ettenähtud otstarbel ja parameetrite piires, on vähetõenäoline või kui plahvatusohtlik keskkond tekib, siis kestab see ainult lühikest aega.
- Tsoon 20 – Koht, kus põleva tolmu ja õhu segust koosnev plahvatusohtlik keskkond pilvena esineb pidevalt, pikka aega või sageli.
- Tsoon 21 – Koht, kus põleva tolmu ja õhu segust koosnev plahvatusohtlik keskkond pilvena võib, seadmete kasutamisel ettenähtud otstarbel ja parameetrite piires, tekkida juhuslikult.
- Tsoon 22 – Koht, kus põleva tolmu ja õhu segust koosneva plahvatusohtliku keskkonna tekkimine pilvena, seadmete kasutamisel ettenähtud otstarbel ja parameetrite piires, on vähetõenäoline või kui plahvatusohtlik keskkond tekib, siis kestab see ainult lühikest aega.
Kemikaalide hoiuruumi, hoiukapi tähistamiseks sildid, kui kappides sisalduvad eritüübilised kemikaalid, mida võib hoida ühises kapis/ruumis ilma ohtu tekitamata.
ohtlikud kemikaalid, kemikaalide hoiukapp, ohtlikud ained, kemikaalide hoiuruum
Märgiseid on võimalik tellida plastikul, magnetil, alumiiniumkomposiitplaadil, kirjuta info @ trykikeskus. ee
KÄITUMISJUHISED LABORIS. TÖÖKORRALDUS LABORIS
Laborimärgid, töökorralduslikud kleebised
Mahuti infotahvel. Väiksemaid mahuti infokleebiseid vaadake siit.
Mahuti info
10107 ISO 10108 ISO 10120 ISO 10106 ISO 10007 ISO 10006 ISO Söövitav aine Radioaktiivne aine või … Kahjulik või ärritav aine Mürgine aine Oksüdeeriv aine Tuleohtlik aine 10371 ISO 10169 ISO 10005 ISO 10533 ISO 10532 ISO 10535 ISO Kiirgusoht Plahvatus-ohtlik keskkond Plahvatus-ohtlik aine Oksüdeeriv Tuleohtlik Sööbiv 10537 ISO 10538 ISO 10534 ISO 10539 ISO 10531 ISO 10536 ISO Leebemad tervismõjud Tõsised tervise mõjud Gaasid surve all Ohtlik keskkonnale Plahvatusohtlik Äge mürgistus 13000 10559NEON 10118 Ohtlik veos (ADR VEOS) Teravad ja lõikavad osad Bioloogiline oht